Kobieta wpadła na Winobraniu z podróbkami, mężczyzna na giełdzie

Kobieta wpadła na Winobraniu z podróbkami, mężczyzna na giełdzie

Zielonogórscy policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą, zatrzymali dwie osoby, które na giełdzie i na jarmarku winobraniowym sprzedawały ubrania i bieliznę z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Szacunkowa wartość spowodowanych przez nich strat to ponad 60 tys. zł.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przeprowadzili działania na terenie zielonogórskiej giełdy towarowej, pod kątem handlu podrobioną odzieżą i kosmetykami. W wyniku kontroli zlikwidowali stoisko i zatrzymali 36-letniego obywatela Bułgarii.

Na prowadzonym przez Bułgara stoisku policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk podrobionych bluzek, bluz, koszulek, leginsów, skarpet, czapek, kurtek oraz bielizny znanych marek. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na co najmniej 35 tys. zł.

Kilka dni później podobne działania policjanci podjęli na jarmarku winobraniowym. Tam na jednym ze stoisk zauważyli i zabezpieczyli podrobione wyroby galanteryjne i biżuterię znanych marek. Na stoisku policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę, która sprzedawała rzeczy.

Kobieta jak i mężczyzna zostali przesłuchani. Kobieta usłyszał 5 zarzutów, natomiast mężczyzna 12 zarzutów. Odpowiedzą za handel podrobionymi rzeczami. Grozi im kara do 2 lat więzienia. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież, a sąd zdecyduje co dalej się z nią stanie. Pokrzywdzeni złożyli już w tej sprawie wnioski o ściganie osób zajmujących się sprzedażą „podróbek”.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl