Kobieta zakażona koronawirusem otworzyła butik na targowisku i sprzedawała obsługując ludzi (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Na miejscu szybko pojawili się policjanci. Weszli do butiku w specjalnych ochronnych skafandrach.

Do zdarzenia doszło w piątek, 2 kwietnia, w Świebodzinie. Kobieta zakażona koronawirusem niespodziewanie przyszła na targowisko, otworzyła butik i sprzedawała. Ludzie wezwali policję i sanepid.

Kobieta w piątek pojawiła się na targowisku. Miała być na kwarantannie z powodu zakażenia koronawirusem. Jakby nigdy nic otworzyła swój butik i obsługiwała ludzi.

Kobieta została rozpoznana przez osoby, które wiedziały o jej zakażeniu koronawirusem. – Jak można być tak nieodpowiedzialnym – mówią nam świadkowie wydarzeń. Ludzie na targowisko wezwali policję oraz sanepid.

Na miejscu szybko pojawili się policjanci. Weszli do butiku w specjalnych ochronnych skafandrach. Po chwili dotarł też sanepid.

Sprawą zajmuje się już policja. – 64-letnia kobieta miała przebywać w samoizolacji z powodu zakażenia koronawirusem – mówi dla poscigi.pl mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Kobiecie zakazano handlu i nakazano natychmiastowe zamknięcie sklepu. – Po analizie materiału zostanie podjęta decyzja o kolejnych krokach wobec 64-latki – mówi mł. asp. Ruciński. Swoje wykona również sanepid, który może nieodpowiedzialną kobietę ukarać grzywną do nawet 30 tys. zł.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta