Kolejne drzewa posadzono w Zielonej Górze. To akcja „800 drzew na 800-lecie miasta” (ZDJĘCIA)

– Posadziliśmy 30 lip. Wkrótce planujemy kolejne akcje, do udziału, w których będziemy zapraszać mieszkańców – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK. fot. poscigi.pl

W ramach akcji „800 drzew na 800-lecie miasta” w Zielonej Górze posadzono już 634 drzewa. Najnowsze pojawiły się wzdłuż ścieżki rowerowej naprzeciwko Muzeum Etnograficznego w Ochli. W akcji pomogli strażacy ochotnicy z Ochli.

– Posadziliśmy 30 lip. Wkrótce planujemy kolejne akcje do udziału, w których będziemy zapraszać mieszkańców – mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. 

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Akcja „800 drzew na 800-lecie miasta” to pomysł na uczczenie jubileuszu 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich. Zielonogórzanie z pomocą urzędu miasta i Zakładu Gospodarki Komunalnej, już w ubiegłym roku rozpoczęli sadzenie drzew.

Zielona Góra. Posadzili już 634 drzewa

– To będzie trwały ślad po obchodach, ale nowe drzewa to przede wszystkim korzyści dla zielonogórzan. Nie chodzi tylko o estetykę – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.  

 Do tej pory mieszkańcy sadzili: lipy, kasztanowce, wiśnie ozdobne. Nowe drzewa pojawiły się m.in.: wzdłuż Szosy Kisielińskiej, czy al. Zjednoczenia przy Castoramie. Najnowsze nasadzenia cieszą oko rowerzystów i mieszkańców korzystających ze ścieżki rowerowej naprzeciwko Muzeum Etnograficznego.

– Posadziliśmy 30 lip. Wkrótce planujemy kolejne akcje, do udziału, w których będziemy zapraszać mieszkańców – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK.