Toyota Zielona Góra

Komendant Tchorowski dyscyplinarnie ma wylecieć z fotela szefa zielonogórskiej policji? Chodzi o szczepienia na koronawirusa

Jarosław Tchorowski

Komendant miejski policji w Zielonej Górze Jarosław Tchorowski i jego zastępcy mają stracić stanowiska. Jak informuje rmf, szef lubuskiej policji wszczął wobec całej trójki postępowanie dyscyplinarne.

Jak podaje rmf postępowanie dyscyplinarne wobec Tchorowskiego i jego zastępców ma związek ze szczepieniami przeciwko COVID-19. Nieoficjalnie komendant Tchorowski miał zaszczepić się już w grudniu ubr.

Jak informuje rmf, szefowie komendy mieli zaszczepić się wykorzystując prywatne koneksje jednego oraz umożliwić przyjęcie szczepionki sporej grupie innych policjantów. Tymczasem dla policji szczepienia ruszył w marcu.

Rmf zapytał zielonogórską policję o szczepienia. W odpowiedzi przyszło, że skorzystanie z możliwości szczepienia przeciw Covid-19 jest prywatną sprawą każdego z funkcjonariuszy i pracowników policji.

Tchorowski zanim został szefem zielonogórskiej policji był naczelnikiem drogówki. Wtedy kilkudziesięciu funkcjonariuszy zawiadomiło kierownictwo komendy o tym, że byli mobbingowani. Postępowanie niczego nie wykazało, ale wielu z tych policjantów z drogówki wyleciało.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta