Kompletnie pijana nowosolanka mercedesem wpadła do rowu

Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania po pijanemu

Kompletnie pijana kobieta jadąc mercedesem  wypadła z drogi do rowu. Świadkami zdarzenia byli ratownicy medyczni, którzy udzielili jej pomocy. Nieodpowiedzialna kobieta wydmuchała ponad dw promile alkoholu. Teraz grozi jej kara do 2 lat więzienia.

Ratownicy medyczni z nowosolskiego pogotowia ratunkowego jadąc na zdarzenie, zobaczyli mercedes, który z drogi wypadł do rowu. Ratownicy zatrzymali się, żeby udzielić pomocy. Za kierownica mercedesa siedział kompletnie pijana kobieta. Na miejsce została wezwana nowosolska policję.

Na miejsce szybko dojechał patrol. Kobieta wydmuchała ponad dwa promile alkoholu. – Policjanci zatrzymali nowosolance prawo jazdy – mówi sierż. sztab. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania po pijanemu. Grozi jej za to kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł. – Pamiętajmy, że jadąc po alkoholu, nie tylko narażamy siebie. To przede wszystkim wielkie niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego – mówi sierż. sztab. Sęczkowska.

Zostań kierowcą bolta