Toyota Zielona Góra

Konwój z niebezpiecznym przestępcą jechał przez Lubuskie (FILM, ZDJĘCIA)

Lubuscy policjanci konwojowali 52-letniego mężczyznę, członka zorganizowanej grupy przestępczej działającej m. in. na terenie województwa zachodniopomorskiego. Bandyta poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany w Niemczech.

Sąd Rejonowy w Szczecinie postanowieniem  z 18 kwietnia ub.r. na wniosek szczecińskiej prokuratury okręgowej zdecydował o tym, że 52-letni mieszkaniec Szczecina ma trafić do aresztu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na mężczyźnie ciążyły bardzo poważne zarzuty, związane m.in. z działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem znacznej ilości narkotyków i środków psychotropowych, popełnianiem przestępstw skarbowych, w szczególności związanych z handlem papierosami bez polskiej akcyzy. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

52-latka zatrzymała niemiecka policja. We środę, 3 stycznia, mężczyzna został przewieziony przez niemieckich policjantów na przejście graniczne w Słubicach. – Od tego momentu odpowiedzialnymi za konwój byli już lubuscy policjanci. Choć w głównej mierze przedsięwzięcie to realizowane było przez wydział konwojowy, to wsparci oni zostali policyjnymi antyterrorystami – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Dwa wozy bojowe policyjnych antyterrorystów oraz policjanci specjalizujący się w konwojowaniu osób, stosując profesjonalne zasady taktyki sprawiły, że kolumna pojazdów z zatrzymanym mężczyzną bezpiecznie dotarła do jednego z aresztów śledczych w województwie lubuskim.