Koszmar w święta. Kierowca audi potrącił 12-latkę na przejściu dla pieszych. Dziecko umierało godzinę (ZDJĘCIA)

31-latek kierujący audi był trzeźwy. Został zatrzymany i trafi do policyjnego aresztu.

Do koszmarnego wypadku doszło w niedzielę, 17 kwietnia, na przejściu dla pieszych w miejscowości Żabno (woj. pomorskie). 31-latek jadą audi na przejściu dla pieszych potrącił 12-latkę. Dziewczynka zmarła mimo godzinnej reanimacji.

W niedzielę około godz. 14:00 dyżurny chojnickiej policji dostał zgłoszenie o wypadku, do którego miało dojść na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Żabno. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobówką zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując pierwszeństwa trójce dzieci, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Kierujący audi wyminął osobówkę i wtedy potrącił 12-letnią dziewczynkę.

Na miejsce wypadku szybko ostały służby ratunkowe. 12-latka była reanimowana ponad godzinę.  Niestety  mimo wysiłków medyków nie udało się. Dziewczynka zmarła na miejscu wypadku.

31-latek kierujący audi był trzeźwy. Został zatrzymany i trafi do policyjnego aresztu. Pod nadzorem prokuratora policjanci będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku.

Toyota Zielona Góra