Toyota Zielona Góra

Kradła alkohol w sklepie w Zielonej Górze cztery razy. Recydywistka nakradła na 1,3 tys. zł

Policjanci kryminalni z II komisariatu w poniedziałek, 20 lipca, zatrzymali kobietę, która cztery razy z rzędu kradła alkohol w tym samym sklepie. Recydywistce grozi kara do 7,5 roku więzienia.

Komisariat II został zawiadomiony przez personel jednego ze sklepów o tym, że jedna z klientek w ubiegłym tygodniu przez cztery dni z rzędu kradła alkohol na stoisku monopolowym. Kradła również inne drobne towary. Sklep wycenił swoje straty na niemal 1,3 tys. zł.

Kryminalni po obejrzeniu wizerunku kobiety na sklepowym monitoringu natychmiast rozpoznali sprawczynię. – To dobrze im znana 31-letnia zielonogórzanka, która ma na swoi koncie liczne kradzieże, rozbój i przestępstwa narkotykowe – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Za kradzież odbywała również karę więzienia.

31-latka została zatrzymana w poniedziałek, 20 lipca. Usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Powiedziała policjantom, że kradła alkohol i sprzedawała go, a pieniądze przeznaczała na jedzenie. To tłumaczenie raczej nie przekonało policjantów, którzy dobrze znają podejrzaną z wielu poprzednich spraw. Teraz znowu stanie przed sądem. Ponieważ 31-latka jest recydywistką grozi jej kara do 7,5 roku więzienia.

Zostań kierowcą bolta