Kradła alkohol w sklepie w Zielonej Górze cztery razy. Recydywistka nakradła na 1,3 tys. zł

Policjanci kryminalni z II komisariatu w poniedziałek, 20 lipca, zatrzymali kobietę, która cztery razy z rzędu kradła alkohol w tym samym sklepie. Recydywistce grozi kara do 7,5 roku więzienia.

Komisariat II został zawiadomiony przez personel jednego ze sklepów o tym, że jedna z klientek w ubiegłym tygodniu przez cztery dni z rzędu kradła alkohol na stoisku monopolowym. Kradła również inne drobne towary. Sklep wycenił swoje straty na niemal 1,3 tys. zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kryminalni po obejrzeniu wizerunku kobiety na sklepowym monitoringu natychmiast rozpoznali sprawczynię. – To dobrze im znana 31-letnia zielonogórzanka, która ma na swoi koncie liczne kradzieże, rozbój i przestępstwa narkotykowe – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Za kradzież odbywała również karę więzienia.

31-latka została zatrzymana w poniedziałek, 20 lipca. Usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Powiedziała policjantom, że kradła alkohol i sprzedawała go, a pieniądze przeznaczała na jedzenie. To tłumaczenie raczej nie przekonało policjantów, którzy dobrze znają podejrzaną z wielu poprzednich spraw. Teraz znowu stanie przed sądem. Ponieważ 31-latka jest recydywistką grozi jej kara do 7,5 roku więzienia.