Kradli papugi i kanarki w Nowej Soli. Tłumaczyli, że są hobbystami (FILM, ZDJĘCIA)

Kradli papugi i kanarki w Nowej Soli. Tłumaczyli, że są hobbystami.

Nowosolscy policjanci ustalili i zatrzymali złodziei, którzy okradali altanki na ogródkach działkowych. Ukradli papugi i kanarki. Mężczyźni w wieku 30 lat i 43 lat usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Okazało się, że to już ich trzecia taka kradzież.

W środę, 6 kwietnia, nowosolscy kryminalni zatrzymali 30-latka i 43-latka, którzy włamali się do altan na ogródkach działkowych. Ich łupem za każdym razem padały papugi i kanarki. – Skradzione ptaki były w mieszkaniach złodziei – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po sprawdzeniu mieszkań złodziei policjanci znaleźli tez papugi, które zostały ukradli w 2021  r. Złodzieje mają na swoim koncie jeszcze dwie inne kradzieże z włamaniami. Wtedy też kradli ptaki. Podczas przesłuchania mężczyźni tłumaczyli swoje zachowanie tym, że hobbystycznie zajmują się hodowlą papug i kanarków.

Mundurowi odzyskali już większą część skradzionego ptactwa, które zostało zwrócone właścicielom. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione przez nich przestępstwa grożą im kary nawet po 10 lat więzienia.