Toyota Zielona Góra

Ktoś nocą łapał za klamki drzwi mieszkań w bloku w Zielonej Górze

O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy. W czwartek, 22 lipca, nocą ktoś łapał za klamki drzwi do mieszkań bloku przy ul. Zachodniej 1-15.

Ktoś chodził nocą po klatce schodowej i naciskał klamki do mieszkań. To najprawdopodobniej był złodziej. Sprawdzał czy ktoś zostawił otwarte drzwi.

O zdarzeniu poinformowało nas kilku mieszkańców bloku. – Warto uprzedzić mieszkańców i uczulić na zamykanie drzwi na klucz i na dokładne zatrzaskiwanie drzwi od klatek schodowych – napisała nasza czytelniczka, która nocą usłyszała naciśnięcie na klamkę drzwi w swoim mieszkaniu.

Policja przypomina o tym, żeby zamykać drzwi do mieszkań. – Zamykajmy drzwi na klucz nawet kiedy wychodzimy wyrzucić śmieci. Nie czyńmy okazji dla złodzieja – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Rzeczniczka policji dodaje, że zdarzały się już takie sytuacje. – Złodziej sprawdza czy są otwarte drzwi i kradnie to, co widzi w przedpokoju. Są to najczęściej torebki lub portfele – mówi podinsp. Stanisławska.

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika