„Łowcy głów” zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych zabójców w Europie

Poznańscy policjanci z zespołu poszukiwań celowych „łowcy głów” przy współpracy sieci ENFAST w biurze kryminalnym komendy głównej policji zatrzymali w Kępnie poszukiwanego Węgra Zoltana P. To jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie.

Akcja zatrzymania została przeprowadzona w środę, 18 maja, wieczorem. Do wytypowanego w Kępnie mieszkania weszła grupa bojowa kontrterrorystów policji w Poznaniu. Zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu mieszkał w wynajętym mieszkaniu. Posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zoltan P. to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na Węgrzech i w Europie. Ukrywał się od 8 lat. Jest podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika. Brał udział w napadzie na grupę obywateli Chin, podczas którego doszło do strzelaniny z użyciem karabinów Kałasznikow.

55-letni mężczyzna odpowiada także za kradzież 1,5 mln euro w gotówce. Komunikat o poszukiwanym był opublikowany na stronie Europes Most Wanted.

Policjanci z Poznania współpracując z przedstawicielami policyjnej sieci współpracy międzynarodowej ENFAST zbierali informacje o poszukiwanym mężczyźnie. Z chwilą potwierdzenia jego prawdziwej tożsamości przygotowali akcję zatrzymania. W najbardziej dogodnym momencie do działań wkroczyli policyjni kontrterroryści.

Uciekinier będzie teraz przebywał w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję do Węgier.

Toyota Zielona Góra