LUBUSKIE Dużo kontroli trzeźwości w długi weekend. Patrole na kąpieliskach w regionie

Najbliższe dni dla lubuskich policjantów będzie to czas wytężonej służby nad zapewnieniem bezpieczeństwa, przede wszystkim na drogach. Rusza duża akcja. Dużo kontroli trzeźwości i prędkości. Policjanci będą nad licznymi w województwie lubuskim akwenami, strzegąc bezpieczeństwa wszystkich miłośników wypoczynku nad wodą.

Rozpoczynający się długi weekend to przede wszystkim okazja do odpoczynku i wytchnienia od codziennych spraw. Słoneczna pogoda za oknem, coraz wyższe temperatury zachęcają do podróży nad morze, w góry czy inne zakątki Polski. W związku z tym, w najbliższe dni możemy spodziewać się zwiększonego ruchu na lubuskich drogach, szczególnie na głównych trasach województwa – autostradzie A2 i drodze ekspresowej S3. – Właśnie tam, ale również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu będą pracować patrole lubuskiej drogówki – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci drogówki wyposażeni w nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem oraz laserowe mierniki prędkości zwracać będą szczególną uwagę na prędkość, z jaką będą jechać kierowcy. – Niestety, to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków – zaznacza podinsp. Maludy.

Uważnie obserwowane będzie zachowanie kierowców na drodze, sposób w jaki przewożą pasażerów. Policjanci zwrócą uwagę czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci korzystają ze specjalnych fotelików.

W ruch pójdą alkotesty i testery narkotykowe, dlatego kierowcy powinni spodziewać się kontroli. Podczas długiego weekendu policjanci będą obecni na licznych w województwie akwenach, patrolując i strzegąc bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. – Nie zapominajmy, że mamy do czynienia z żywiołem, który w połączeniu z nieodpowiedzialnym zachowaniem może doprowadzić do tragedii – mówi podinsp. Maludy.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl