Toyota Zielona Góra

LUBUSKIE Mamy 24 nowych policjantów. To 6 kobiet i 18 mężczyzn (FILM, ZDJĘCIA)

We wtorek, 7 stycznia, 24 nowych policjantów złożyło ślubowanie na sztandar lubuskiej policji. Po zakończeniu szkolenia podstawowego będą służyć i zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom województwa lubuskiego.

We wtorek w komendzie wojewódzkiej policji w Gorzowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa dla 24 osób (6 kobiet i 18 mężczyzn), które od dzisiaj będą pełnić służbę w lubuskiej Policji. Młodzi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. – Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą i wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się policjantami. Dla wszystkich ślubowanie było zwieńczeniem wielu starań i spełnieniem zawodowych marzeń, a równocześnie początkiem niezwykłej, policyjnej drogi – mówi podkom. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji

Uroczystość ślubowania zgromadziła kadrę kierowniczą lubuskiej policji. Wziął w niej udział również p.o. Wojewody Lubuskiego, Wojciech Perczak, który życzył satysfakcji, sukcesów i profesjonalizmu podczas wykonywania zadań służbowych. Zwrócił się do rodzin policjantów z prośbą o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna, ale i niezwykle trudna. Nowo przyjęci policjanci już za kilka dni rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policji, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej na rzecz Lubuszan.

Zostań kierowcą bolta