Makabra na drodze. Zginęły trzy osoby. To było czołowe zderzenie podczas wyprzedzania (ZDJĘCIA)

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę, 13 lipca, nocą w miejscowości Radawiec Duży (woj. lubelskie). Kierujący volkswagenem podczas wyprzedzania kolumny samochodów zderzył się z seatem, fordem i czołowo z audi. Niestety trzy osoby zginęły na miejscu.

Do wypadku doszło około godz. 22.05 na drodze wojewódzkiej nr 747 w miejscowości Radawiec Duży. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący volkswagenem jadąc w kierunku Lublina zaczął wyprzedzać kolumnę pojazdów. Wtedy zderzył się z jadącymi z naprzeciwka seatem i czołowo uderzył w audi. Na koniec volkswagen uderzył w forda. Audi po zderzeniu wpadło do przydrożnego rowu.

Niestety na miejscu tragedii zginęły trzy osoby. To 53-letni kierowca volkswagena, 47-letni kierowca audi oraz jego 46-letnia pasażerka. Do szpitala trafiła ranna 47-letnia pasażerka volkswagena.

Na miejscu zdarzenia długo pracowali policjanci i prokurator. Droga wojewódzka przez kilka godzin była zablokowana, a ruch odbywał się objazdami. Decyzją prokuratora samochody zostały zabezpieczone do dalszych badań przez biegłego.

Policjanci prowadzić będą postępowanie, które wyjaśni szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Lepiej dojechać kilka minut później niż wcale.