Mamy 13 nowych policjantów. Właśnie ślubowali (FILM, ZDJĘCIA)

fot. Lubuska policja

W lubuskiej komendzie słowa roty ślubowania wypowiedzieli nowo przyjęci policjanci. To niezwykle ważny dzień dla osób, które zdecydowały się założyć mundur. Nowo przyjęci funkcjonariusze wypowiadają słowa, które towarzyszą im przez całą policyjną karierę.

W poniedziałek, 29 lipca, 13 policjantów założyło mundur, by „służyć wiernie Narodowi, nawet z narażeniem życia”. Młodzi funkcjonariusze złożyli ślubowanie z ogromną dumą. Od teraz będą pracować nad tym by zasłużyć sobie na szacunek społeczeństwa. Policjanci muszą wykazać się lojalnością i zaangażowaniem, by sprostać pokładaną w nich nadzieję. Swoje umiejętności będą podnosić już za kilka dni, kiedy rozpoczną szkolenie w Słupsku.

Polecane  Zielonogórscy strażacy pędzili do pożaru, a to pijana kobieta przypaliła obiad

Do nowo przyjętych funkcjonariuszy słowa powitania skierowała komendant lubuskiej policji nadinsp. Helena Michalak. Życzyła, by odnosili same sukcesy, nie tylko w służbie, ale także i poza nią. Zaznaczyła, że dla policjantów ważne są rodziny i ich wsparcie. To oni dają siłę i wytrwałość w osiąganiu założonych celów i podejmowaniu nowych wyzwań.

Langner odszkodowania
Reklamy