Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Miał na strychu dużą plantację niemal 250 krzaków marihuany

Policjanci z Sulęcina zatrzymali mężczyznę, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Na strychu garażu w jednej z miejscowości w okolicach Krzeszyc hodował 242 sadzonki marihuany.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci służb kryminalnych komendy w Sulęcinie prowadzili ustalenia operacyjne dotyczące 25-letniego mieszkańca gminy Krzeszyce, podejrzewanego o posiadanie substancji odurzających.

Zebrane przez policję informacje pozwoliły na przeszukanie zajmowanej przez 25-latka posesji. Na jej terenie, na strychu nad garażem, policjanci ujawnili specjalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

242 krzaki marihuany rosły w specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach, wyposażonych w instalację zapewniającą szybki wzrost roślin. Energia elektryczna potrzebna do działania urządzeń czerpana była nielegalnie. Sposób zorganizowania i skala procederu świadczyły o tym, że prowadzący ją Stanisław Z. w zamiarze miał czerpanie korzyści z nielegalnej uprawy.

Jeszcze podczas weekendu zatrzymany przez policję mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i uprawy marihuany. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.