Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany kierowca uciekał policji w Strzelcach Krajeńskich

Pijany kierowca na widok radiowozu próbował wycofać pojazd i uciec. Zdecydowana i szybka  reakcja policjantów pozwoliła go zatrzymać i wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

Do zdarzenia doszło w sobotę 27 października b.r. Policjanci strzeleckiej drogówki pełnili służbę na ul. Słowackiego w Strzelcach Krajeńskich. Około godziny 7.25 funkcjonariusze zauważyli jak w ich kierunku zbliża się ciężarowy mercedes. Kierowca mercedesa, widząc stojący patrol, natychmiast zahamował i zaczął zawracać, po czym gwałtownie oddalił się w kierunku jednego z marketów.

Policjanci widząc takie zachowanie natychmiast ruszyli za oddalającym się pojazdem. Kiedy byli tuż za nim, kierowca mercedesa zatrzymał pojazd i w pośpiechu próbował z niego uciec. Zaledwie kilka sekund później został zatrzymany przez jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna myślał, że w ten sposób uniknie kontroli. Badanie wykazało, że kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie.  47-letniemu mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca odpowie za jazdę  na „podwójnym gazie”. Za tego typu przestępstwo stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Straci również prawo jazdy.