Młody kierowca szalał BMW. Teraz została mu już tylko ostrożna jazda (FILM)

Młody, 20–letni kierujący BMW rozpędził się do 226 km/h na DK31, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Wcześniej wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej linii ciągłej. Policjanci ukarali go mandatem w kwocie 2,7 tys. zł i 20 punktami karnymi.

We wtorek, 27 marca, jeden z patroli słubickiej drogówki prowadził kontrolę prędkości na terenie powiatu. Jadąc trasą DK31 z Kostrzyna nad Odrą do Górzycy po godzinie 20:00, policjanci zauważyli kierującego BMW.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jechał jak szalony. Wyprzedzał pojazdy na podwójnej linii ciągłej, a następnie bardzo agresywnie przyspieszył. Na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h kierujący BMW jechał aż 226 km/h. – Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali kierującego BMW do kontroli – mówi s. asp. Ewa Murmyło, rzeczniczka policji w Słubicach.

20-latek został ukarany wysokim mandatem w kwicie 2,7 tys. zł oraz 20 punktami karnymi. – Młody kierowca musi teraz bardzo uważać bo niewiele mu już brakuje do utraty prawa jazdy – mówi st. asp. Murmyło.

Nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii. Wyższa prędkość znacznie wydłuża drogę hamowania, która w sytuacji pojawienia się na jezdni przeszkody może nie być wystarczająca aby jej uniknąć.