Młodzi złodzieje zatrzymani przez kryminalnych w Zielonej Górze. Okradli nawet automat z napojami

fot. KMP Zielona Góra

Kryminalni z II komisariatu zatrzymali w ubiegły czwartek dwóch młodych złodziei. To sprawcy włamania do dwóch samochodów oraz lodówki z napojami przed lokalem gastronomicznym. Jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną, drugi to nieletni w czasie ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

W ubiegłym tygodniu doszło do włamania do dwóch samochodów w Zielonej Górze. Złodzieje ukradli między innymi kamerę i zestaw wędek. Dodatkowo zniszczyli lodówkę przed jednym z lokali gastronomicznych i ukradli z wnętrza butelki z napojami. Wartość strat pokrzywdzeni wyliczyli na ponad 1 tys. zł.

Dwa dni po włamaniach policjanci kryminalni z II komisariatu weszli do mieszkania 20-letniego zielonogórzanina. Okazało się, że on był też poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku więzienia za wcześniejsze przestępstwa. W mieszkaniu ukrywał się również 17-latek, uciekinier z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Obaj są sprawcami włamań do samochodów i automatu z napojami. W mieszkaniu 20-latka policjanci odnaleźli skradzioną kamerę, a w piwnicy wędki.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Po przesłuchaniu 20-latek został odwieziony do aresztu śledczego w Zielonej Górze, natomiast 17-latek w konwoju pojechał do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego uciekł kilka dni wcześniej. Odzyskane przedmioty zostały zwrócone właścicielom. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia. Za działanie w recydywie górna granica kary może być o 5 lat wyższa.