Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Mogło dojść do tragedii na DK27. Tafla lodu wbiła się do kabiny kierowcy. Został ranny w twarz

Tafla lodu wbiła się do kabiny kierowcy. Został ranny w twarz.

Kierowca scanii może mówić o wielkim szczęściu. W czwartek, 11 stycznia, kiedy mijał się na zakręcie z inną ciężarówką,  spadająca tafla lodu przebiła czołową szybę i raniła go w twarz.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek na drodze DK27 w powiecie żarskim. Podczas wymijania się dwóch ciężarówek na zakręcie, z naczepy jednej z nich spadła tafla lodu. Uderzyła w przednią szybę ciężarowej scanii. Z dużą siłą przebiła szybę, wpadła o kabiny i raniła w twarz kierowcę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża. Kierowca, który nie przygotował swego pojazdu do drogi  odpowie za to przed sądem.

Przygotuj samochód do jazdy

Zimą musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu swojego pojazdu do drogi. Obowiązek ten dotyczy zarówno kierujących samochodami osobowymi jak i ciężarowymi. Wymieniamy nie tylko płyny na zimowe, ale również musimy usunąć zalegający na dachu śnieg lub znajdujących się na naczepach samochodów ciężarowych lód. Jeżeli tego nie uczynimy możemy za to słono zapłacić, prócz tego podczas jazdy stworzymy realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Niektórym kierowcom trudno w to uwierzyć, niech przestrogą będzie zatem

Kara nawet 8 lat więzienia

Zgodnie przepisami każdy pojazd ma być tak utrzymany, żeby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadącym lub innych uczestników ruchu. Złamanie przepisu może skutkować grzywną w wysokości nawet do 3 tys. zł.

W przypadku, gdy nieodśnieżony pojazd  przyczyni się do spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innym uczestnikom ruchu lub pasażerom, kierujący naraża się na kolejny mandat nie niższy niż 1,5 tys. zł. Sprawa może także trafić do sądu.

Kiedy pokrzywdzony poniesie poważne obrażenia, a zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek , sprawca grozić kara do 3 lat więzienia. Kiedy następstwem wypadku jest śmierć, nawet do 8 lat więzienia. 

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Poscigi.pl - pomoc drogowa Eko pol - Poscigi.pl