Toyota Zielona Góra

Mróz ich zabija. Nie przechodźmy obojętnie (ZDJĘCIA)

Dzielnicowi z komendy w Nowej Soli każdego dnia podczas służby patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe.

Nowosolscy policjanci każdego dnia pomagają bezdomnym, którzy ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Nowosolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. – Patrole mają na celu skuteczniejsze dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zimową, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. – Nie bądźmy obojętni na ich cierpienie. Pomóc może każdy – mówi mł. asp. Sęczkowska.

Nowosolska policja zwraca uwagę na bezdomnych

Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych, czy siedzące na ławkach, będące niestety często pod wpływem alkoholu i powiadomić o tym policję, straż miejską lub pogotowie ratunkowe.

Dzielnicowi z komendy w Nowej Soli każdego dnia podczas służby patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie, czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Funkcjonariusze wskazują osobom bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie można się ogrzać i otrzymać posiłek.

Policja prosi mieszkańców o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

Możesz pomóc

Ważne jest, aby każdy z nas w tym trudnym okresie był wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami mrozów.

Wszelkie informacje należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz nr dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli 4 779 33 211.

Toyota Zielona Góra