Samochody.pl - poscigi.pl

Mróz to śmierć dla bezdomnych. Pamiętajmy o tym (ZDJĘCIA)

Niskie temperatury dają się we znaki osobom bezdomnym, dlatego zielonogórscy policjanci, wraz z pracownikami noclegowni, sprawdzają miejsca pobytu takich osób i oferują im swoją pomoc.

Zielonogórscy policjanci od kilku miesięcy sprawdzają sytuację, w jakiej znajdują się osoby bezdomne i wspólnie z pracownikami noclegowi oferują im pomoc. Wspólne patrole monitorują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Policjanci sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni.

Policjanci wraz z pracownikiem noclegowi odwiedzają codziennie kilkunastu bezdomnych w miejscach ich pobytu informując o tym, gdzie są wydawane ciepłe posiłki, a także przypominają o możliwości skorzystania z noclegowni, gdzie osoby bezdomne mogą się przespać, wykąpać i otrzymać ciepłe ubranie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ponadto policjanci sprawdzają także informacje od mieszkańców i odwożą bezdomnych do noclegowni czy do izby wytrzeźwień, chociaż czasami dzieje się to wbrew woli samych zainteresowanych. W tym przypadku ratowanie życia i zdrowia jest dla policjantów sprawą najważniejszą.

Policja prosi ludzi o czujność i zwracanie uwagi na osoby pijane, które ze względu na swój stan mogą wychłodzić organizm. Zwracajmy uwagę również na osoby starsze oraz bezdomne, które nie mają schronienia. Zainteresowanie powinny wzbudzać osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch.

Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl