Naćpany uciekał policji kradzionym audi (FILM, ZDJĘCIA)

fot. LUBUSKA POLICJA

Gubińscy policjanci zakończyli sprawę 23-latka, podejrzanego o włamanie do samochodu marki Audi i jego kradzież, kierowanie pod wpływem narkotyków, a także złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zatrzymanie mężczyzny było efektem współpracy policjantów z Polski i Niemiec. Dzięki szybko podjętym działaniom odzyskany przez funkcjonariuszy pojazd o wartości 45 tysięcy złotych powrócił do właściciela.

Sprawa prowadzona przez kryminalnych z gubińskiego komisariatu wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Krośnie Odrzańskim znalazła finał w Sądzie. Praca śledczych i zgromadzony materiał w sprawie dał podstawy do sporządzenia aktu oskarżenia przeciwko 23-latkowi, podejrzanemu o to, że w nocy z 21 na 22 stycznia bieżącego roku na terenie Niemiec dokonał kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Audi, a następnie kierował nim będąc pod wpływem metamfetaminy i amfetaminy oraz mimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Gubina, krótko po otrzymaniu informacji z Polsko –Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o pojeździe marki Audi, który na terenie Niemiec nie zatrzymał się do kontroli drogowej i po pokonaniu kolczatki wjechał na teren Polski. Policjanci prewencji w wyniku podjętych działań odzyskali skradziony pojazd o wartości 45 tysięcy złotych, a także zatrzymali po pościgu podejrzewanego o związek ze zdarzeniem mężczyznę. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy, wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec 23-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego tymczasowego aresztowania, do którego przychylił się sąd.

Materiały sprawy wraz z aktem oskarżenia trafiły do sądu, gdzie zapadną dalsze decyzje w sprawie 23-latka. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Fotowoltaika