Toyota Zielona Góra

Największy w województwie Bike Park może powstać w Zielonej Górze. Wszystko zależy od was

Warto wspomnieć, że ma być to pierwszy rowerowy park, na którym staną przeszkody specjalne zaprojektowane pod rowery tupu BMX

Do niedzieli, 13 czerwca, potrwa głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zadanie Nr 7 to budowę Bike Parku przy ulicach Wyszyńskiego i Rydza Śmigłego. To ma być duży tor pumptrack z kilkoma sekcjami (amatorskie i profesjonalne) oraz skatepark zaprojektowany dla rowerów oraz dla zaawansowanych deskorolkarzy i użytkowników hulajnóg.

Bikepark w sąsiedztwie Pomnika Rodziny na osiedlu Łużyckim będzie składał się z dwóch części: dużego toru typu pumptrack i skateparku, z którego skorzystają zarówno rowerzyści, jak i zaawansowani zawodnicy jeżdżący na deskorolkach i hulajnogach.

To będzie największy tor w Lubuskiem!

Pumptrack to tor, na którym możemy poruszać się bez pedałowania, odpychamy się jedynie odpowiednią pracą całego ciała. – Po prostu „pompując” – mówi Michał Rządzki, prezes Ośrodka Rozwoju Inicjatyw Sportowych. Jest on przeznaczony praktycznie dla wszystkich.

Zielonogórski obiekt ma być największym w województwie. W trakcie realizacji tego zadania, na pewno nie zostanie wycięte nawet jedno drzewo.

Skatepark ma uzupełniać już istniejącą w Zielonej Górze infrastrukturę. Dzięki proponowanym tzw. dużym figurom do jazdy ma pomóc w treningu zawodnikom.

Park rowerowy z przeszkodami dla BMX

Warto wspomnieć, że ma być to pierwszy rowerowy park, na którym staną przeszkody specjalne zaprojektowane pod rowery tupu BMX. Wnioskodawcy do budżetu obywatelskiego przekonują, że to zadanie można zrealizować jeszcze w tym roku budżetowym.

Projekt i wykonanie inwestycji zajmie ok. pięciu miesięcy. – Od lat wspólnie z mieszkańcami angażuję się w projekty z BO. Młodzież nie ma co robić, dlatego często na murach pojawiają się bazgroły, z którymi walczy ekipa Pogromców Bazgrołów. Zróbmy coś dla nich i wybudujmy Bikepark – mówi radny Paweł Wysocki.

Podobne tory są w Nowej Soli, Głogowie, Witnicy i Szczańcu koło Świebodzina.

Jak zagłosować na Bike Park? To bardzo proste. Wystarczy wejść na platformę poświęconą konsultacjom społecznym w Zielonej Górze: https://zielonagora.konsultacjejst.pl/, wejść na listę projektów, wybrać jeden z nich. Na dole strony znajdziemy opcję Głosuj, która odeśle nas do elektronicznej karty do głosowania.

Na liście do głosowania znajdziemy 33 propozycji inwestycji w Mieście Zielona Góra oraz 9 w Dzielnicy Nowe Miasto Zielona Góra. Na realizację marzeń o mieście w tej edycji budżetu obywatelskiego jest 6,5 mln zł. Z uwagi na pandemię w całości jest przeprowadzana w sieci. Głosowanie potrwa do 13 czerwca. 20 czerwca zaplanowano ogłoszenie listy zwycięskich projektów.

Informacje o BO znajdziemy też na fanpage – https://www.fa-cebook.com/BudzetOby-watelskiZG

Zostań kierowcą bolta