Napadli na rowerzystę na ścieżce dla rowerów. Zrabowali telefon i rower

Dwaj mieszkańcy Gubina napadli na rowerzystę. Zabrali mężczyźnie rower i telefon komórkowy. Teraz grozi im za to kara do nawet 12 lat więzienia.

W sobotę, 18 lipca, około godziny 3.00 dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy napadli na rowerzystę. Mężczyzna został zaatakowany na ścieżce rowerowej. Podeszło do niego dwóch mężczyzn, wyrwali telefon komórkowy, w etui którego znajdował się dowód osobisty, karta płatnicza i pieniądze. Napastnicy grozili mu pobiciem. – Kiedy pokrzywdzony chciał odzyskać swój telefon, został popchnięty i upadł na ziemię. Wtedy mężczyźni ponownie grożąc mu pobiciem zabrali rower – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci odnaleźli ukryty w zaroślach skradziony rower. Kilka godzin od zgłoszenia obaj bandyci zostali zatrzymani. To 25- i 27-latek, którzy są znani gubińskim policjantom. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali także skradziony telefon z dowodem osobistym i kartą płatniczą.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju oraz kradzieży rozbójniczej. Ponadto 27-latek odpowie za posiadanie amfetaminy, którą policjanci znaleźli w jednym z zajmowanych przez niego pomieszczeń. Prokurator rejonowy w Krośnie Odrzańskim, po zapoznaniu się z aktami postępowania, wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzą oni w areszcie. Grozi im kara do 12 lat więzienia.