Narkotyki warte 376 tys. zł znalezione w mieszkaniu. Zatrzymano trzech mężczyzn, 16-latka i jego matkę (FILM)

Policjanci z gubińskiego komisariatu zabezpieczyli blisko cztery kilogramy amfetaminy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to 376 tys. zł. Do sprawy zatrzymano pięć osób, w tym nieletniego i jego matkę.

Sobota, 19 października, była dniem wolnym od służby dla niektórych policjantów. Jednym z nich był funkcjonariusz referatu kryminalnego z komisariatu w Gubinie. Po telefonie od dyżurnego stawił się w jednostce. Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań w Gubinie miał przebywać poszukiwany mężczyzna, który mógł mieć przy sobie narkotyki. Kryminalny, wspólnie z policjantami prewencji już po kilkunastu minutach byli pod wskazanym adresem.

W mieszkaniu był poszukiwany 20–latek. Policjanci zatrzymali tam również trzy osoby w wieku 16, 22 i 26 lat. Ponadto po wejściu do pomieszczenia zauważyli znaczną ilość białego proszku. – Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, który dokonał oględzin mieszkania – mówi asp. sztab. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Policjanci w różnych miejscach mieszkania znaleźli amfetaminę i marihuanę. Zabezpieczyli wagę, garnki, maskę oraz inne przedmioty, na których znajdował się biały proszek. Łącznie policjanci ujawnili blisko 4 kg amfetaminy, 60 gramów marihuany i 1200 gramów białej niezidentyfikowanej sproszkowanej substancji. – Czarnorynkowa szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 376 tys. zł – mówi asp. sztab. Kulka. Trzech zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, natomiast 16-latek został zatrzymany w policyjnej izbie dziecka.

Polecane  SULECHÓW Wielogodzinny pościg za kierowcą volkswagena. Pędził jak szalony, w aucie miał narkotyki

Policjanci dotarli do matki nieletniego, która jak się później okazało również trafiła do policyjnej celi. W pokoju kobiety policjanci znaleźli schowane woreczki strunowe z amfetaminą oraz marihuaną. W poniedziałek, 21 października, prokurator po przesłuchaniu zatrzymanych wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Kobiecie za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Mężczyznom grożą kary do 10 lat więzienia. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, który podejmie wobec niego dalsze decyzje. Sprawa ma charakter rozwojowy.