Niebezpieczny Gruzin poszukiwany przez Interpol i rosyjską policję zatrzymany w Świebodzinie. Jego ofiara zmarła (FILM)

Obywatela Gruzji był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym w Rosji

Świebodzińscy policjanci przy współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej w Gorzowie zatrzymali obywatela Gruzji, który był poszukiwany w związku z popełnionym przestępstwem uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym w Rosji. O losie 48-latka zadecyduje sąd.

Świebodzińscy funkcjonariusze ustalili, że na terenie powiatu świebodzińskiego może przebywać obywatel Gruzji, za którym została wystawiona czerwona nota Interpolu. Ta została wystawiona w związku z uszkodzeniem ciała, które skutkowało śmiercią mężczyzny w Rosji.

Władze rosyjskie prowadziły za nim międzynarodowe poszukiwania, ponieważ mężczyzna powinien odbywać 5-letnią karę więzienia. Nieznane było jednak dokładne miejsce gdzie mężczyzna może przebywać.

W działania prowadzone między innymi przez patrolówkę włączył się dzielnicowy. – Jego rozpoznanie w rejonie służbowym oraz skuteczne zdobywanie informacji pozwoliło potwierdzić, że poszukiwany Gruzin mężczyzna przebywa w na terenie Świebodzina oraz ustalić jego dokładny adres – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Pod ustalony adres zostały skierowane patrole. Policjanci weszli do mieszkania, w którym zatrzymali 48-letniego mężczyznę. Z mężczyzną przeprowadzone zostaną czynności procesowe, a o jego losie zadecyduje sąd.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta