Samochody.pl - poscigi.pl

Nocna akcja zielonogórskiej policji. Alarm dla policjantów. Liczyła się każda minuta

Sytuacja była trudna ze względu na silny mróz oraz fakt, że 77-latek to schorowany mężczyzna.

Zielonogórscy policjanci odnaleźli zaginionego 77-latka. Mężczyzn w poniedziałek, 8 stycznia, wyszedł ze szpitala i zniknął. Ze względu na bardzo niskie temperatury, a także podeszły wiek i choroby zaginionego, policjanci musieli działać błyskawicznie.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 8 stycznia, po południu. Pracownicy zielonogórskiego szpitala zawiadomili policję o zaginięciu 77-letniego pacjenta. Z relacji zgłaszających wynikało, że mężczyzna był pacjentem jednego z oddziałów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Czytaj też Szpital w Zielonej Górze odmówił kobiecie operacji. Zrobiła ją prywatnie, a szpital musi za to zapłacić

Dyżurny policji w Zielonej Górze do poszukiwań natychmiast wysłała patrole na terenie całego miasta. Został ogłoszony alarm dla służb kryminalnych i policjantów z I komisariatu. Komunikat wraz ze zdjęcie zaginionego 77-latka trafił do mediów.

Zielona Góra. Zaginął pacjent szpitala

– Ruszyły intensywne poszukiwania, które zakończyły się po około trzech godzinach – mówi podinsp.. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Mężczyznę został odnaleziony siedząc na schodach w klatce jednego z wieżowców. 77-latka odnaleźli kryminalni z I komisariatu policji. Powiadomili dyżurnego i przewieźli mężczyznę do szpitala.

Na szczęście okazało się, że mężczyzna jest w dobrym stanie, trafił ponownie na szpitalny oddział, na którym dotychczas przebywał.

Sytuacja była trudna ze względu na silny mróz oraz fakt, że 77-latek to schorowany mężczyzna. W każdej chwili mogło dojść do tragedii. Pamiętajmy, że przypadku zaginięcia osoby, a zwłaszcza dziecka, osoby starszej, nieporadnej czy schorowanej, zwłaszcza po zmroku oraz gdy temperatury spadają poniżej zera, szczególne znaczenie ma czas. – Najważniejsze żeby podjąć działania jak tylko zorientujemy się, że dana osoba zaginęła – mówi podinsp. Stanisławska.

Ważna szyba informacja

Starajmy się ustalić jak najwięcej szczegółów, między innymi gdzie może przebywać, z kim się kontaktować, czy ma przy sobie telefon, dokumenty, czy wychodząc zabrała na przykład dodatkowe ubrania, a ponadto jak była lub mogła być ubrana i dokąd mogła się udać.

Czytaj też Tak spłonęło BMW Zielonej Górze. Nikt nie pomógł (FILM)

Ważny jest szczegółowy rysopis i jak najwięcej danych, które pomogą i ułatwią poszukiwania, a także aktualne zdjęcie.

W przypadku osób starszych, schorowanych ogromnym wsparciem może być telefon lub zegarek z funkcją GPS. Należy jednak pamiętać, żeby bateria takiego urządzenia była zawsze naładowana.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl