Toyota Zielona Góra

Nowa Mokka to dziś najładniejszy Opel (WRAŻENIA Z JAZDY)

Nowy Opel Mocca

Nowy Opel Mokka to samochód, który zmienił się nie do poznania. To krok na przód, którym niemiecki producent pokazał, że potrafi zrobić nowoczesny samochód dostosowany do dzisiejszych czasów oraz oczekiwań.

Opel przez lata przyzwyczaił nas do bardzo zachowawczego designu. Szli w klasykę i tego się trzymali. Tymczasem wraz z nową Moccą mamy do czynienia z wielkim zaskoczeniem. Dlaczego? Ponieważ nowa Mokka to zupełnie inny samochód, odważny stylistycznie i bardzo, ale to bardzo nowoczesny.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To zjawiskowe auto

Wygląd nowej Mokki prezentuje się zjawiskowo. Na uwagę zasługuje między innymi dodające uroku uwypuklenie na masce przebiegające przez jej środek. Dwukolorowy lakier i nowoczesny wygląd powodują, że nowa Mocca zawraca uwagę na ulicach. Do tego dochodzi nieco futurystyczny przód i super felgi aluminiowe. Wygląd na szóstkę.

Do testów z salonu Opel Fiałkowscy w Zielonej Górze dostaliśmy Mokkę napędzaną silnikiem benzynowym 1.2 l i mocy 130 KM z 8-biegowym „automatem”. Przy czym przełącznik automatu jest mały i został ładnie wkomponowany w panel środkowy.

Elektroniczne cacko

W środku Mokka to elektroniczne cacko z ogromnym cyfrowym kokpitem.  Jest ogromny, bo to dwa połączone ze sobą ekrany, w tym jeden dotykowy. Jeden jest cyfrowym wskaźnikiem parametrów jazdy oraz wielką nawigacją, a drugi to multimedia i funkcje samochodu.

Kokpit został wepchnięty w stronę silnika i lekko wygięty. Do kierowcy wygodnie skierowane są również pokrętła na panelu nawiewów i klimatyzacji.

W aucie znajdziemy również tradycyjne pokrętła do sterowania klimatyzacja oraz nawiewami.

Jazda

Tutaj sam zachwyt. Nową Mokkę prowadzi się bardzo dobrze. Automatyczna skrzynia biegów działa perfekcyjnie i świetnie reaguje podczas przyspieszania. Na kokpicie wyświetla nam aktualnie włączony bieg. Super sprawa.

Samochód jest wygodny. Nie stuka i nie łomocze na nierównościach dróg.  Świetnie spisuje się w ostrych zakrętach oraz na trasie. Jest też cichy.

Samochód został wyposażony w tryby jazdy eco, normal oraz sport. Przy czym w trybie sportowym staje się znacznie bardziej zrywny i lepiej przyspiesza. Przy wyborze trybów jazdy zmieniają się również kolory na głównym wyświetlaczu. To bardzo fajny dodatek.

Idealny crossover

Mokka jest idealnym crossoverem do miasta. Z przodu czujemy się wygodnie i komfortowo. Pojemy bagażnik pozwala z łatwością zapakować rodzinne, weekendowe zakupy.

Do dyspozycji mamy przestrzeń 350 l. Po złożeniu tylnej kanapy wzrasta do 1105 l. Samochód ma długość 4,15 cm. Więc do tych najmniejszych nie należy.

Z parkowaniem nie będzie problemów ponieważ ułatwia to system czujników oraz bardzo dobra kamera wsteczna oraz 360 stopni.

Podsumowanie

Wygląda na to, że opel nową Mokką wyznacza sobie trend w produkcji na najbliższe lata. Mocca jest odważna, nowoczesna wygodna i świeża. To zupełnie inna Mokka, niż ta produkowana dotychczas. To kompletnie inny samochód.  To pojazd kompletny, który z pewnością zadowoli nabywcę.

Zachęcamy do oglądania nowego Opla Mokka oraz jazd próbnych w salonie Opel Fiałkowscy przy Trasie Północnej 12 A w Zielonej Górze

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl