Nowa Sól. Miał być amerykański lekarz. 45-latka nie ma 180 tys. zł

45-latka dała wiarę historii stworzonej przez przestępców. Tym razem internetowy oszust wcielił się w rolę amerykańskiego lekarza, który pilnie potrzebował finansowego wsparcia, żeby dojechać do Polski.

Mieszkanka powiatu nowosolskiego poznała w internecie „amerykańskiego lekarza”. Przyjaźń trwała kilkanaście dni, aż do czasu kiedy mężczyzna chciał przylecieć do Polski. Oczywiście poprosił o finansowe wsparcie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

45-latka chcąc mu pomóc kilkukrotnie przelewała pieniądze za granicę. W sumie 180 tys. zł. Gdy zorientowała się, że stała się ofiarą oszusta przyjaźń natychmiast zakończyła się.

Policjanci kolejny raz apelują o ograniczone zaufanie do nieznajomych. – Zachowajmy ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza, gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Nie daj się nabrać na zmyśloną historię. Nigdy nie przekazuj swoich pieniędzy – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Nowa Sól. Dała się naciągnąć na „amerykańskiego lekarza”

Niemal codziennie lubuscy policjanci przyjmują zawiadomienia od osób, które padły ofiarą oszustwa w internecie. Najczęściej zgłaszane są oszustwa przy zakupach na portalach aukcyjnych oraz wyłudzanie danych do logowania do kont bankowych.

Niestety pomimo licznych apeli wciąż zdarzają się także oszukani, którzy nie sprawdzając wiarygodności nowopoznanej osoby, wpłacają pieniądze nieznajomym poznanym w sieci.