Nowa Sól. Oszuści odeszli z niczym, nareszcie!

Nowosolscy seniorzy wykazali się czujnością i nie dali się oszukać na zmyśloną historię o wypadku z udziałem kobiety w ciąży. Dzięki temu nie stracili 200 tysięcy złotych.

Oszuści atakują niemal codziennie wymyślając nowe metody, wciąż tego samego oszustwa. – Policjanci z Nowej Soli są dumni z zachowania małżeństwa, które wykazało się ogromną rozwagą i rozsądkiem i nie dali się oszukać – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka nowosolskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Małżeństwo odebrało telefon z informacją, że doszło do wypadku z udziałem ich syna. Miał on spowodować wypadek, ale nie dali wiary oszustom. W zdarzeniu ucierpieć miała kobieta w ciąży, która trafiła w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. Kaucja za zwolnienie syna to 200 tysięcy złotych, w przeciwnym razie syn miał trafić do więzienia.

Nowa Sól. Nie dali się oszustom

– Na szczęście nowosolanie w porę zorientowali się, że to oszustwo i nie dali się okraść – mówi asp. Sęczkwoska-Sobol.

Funkcjonariusze kolejny raz proszą o czujność. nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy osoby starsze przed przestępcami. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Lubuscy policjanci prowadzą cykliczne spotkania prewencyjne, aby uczulać osoby starsze przed różnego rodzaju oszustwami. Na szczęście, dzięki prowadzonym akcjom profilaktycznym, seniorzy byli świadomi zagrożenia i nie uwierzyli w historie przestępców, a ich oszczędności pozostały bezpieczne.