Nowosolanin kłamał policjantów. Myślał, że po zmianie przepisów mu się uda

Policjanci patrolując centrum Sławy zauważyli samochód jadące ze zbita szybą bagażnika i uszkodzonym oświetleniem.  32-latak podczas kontroli podał fałszywe dane osobowe, bo nie miał prawa jazdy. Myślał, że po zmianie przepisów uda mu się oszukać policjantów. Nie udało mu się.

Nocą w centrum Sławy policjanci zwrócili uwagę na samochód, który miał zbitą tylną szybę bagażnika i uszkodzone oświetlenie. Policjanci z komisariatu w Sławie zatrzymali kierowcę do kontroli.

Mężczyzna powiedział, że nie ma przy sobie prawa jazdy, bo już nie musi go wozić. W trakcie legitymowania dwukrotnie podawał różne dane osobowe. Ja się okazało 32- letni mieszkaniec Nowej Soli kłamał. – Ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2023 r. orzeczony przez sąd rejonowy w Sulęcinie – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

Z uwagi na fatalny stan techniczny samochód policyjny system informacyjny wykazał zatrzymany w połowie listopada br. dowód rejestracyjny. Samochód został odholowany na parking strzeżonym.

Za załamanie sądowego zakazu prowadzenia 32-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.

Przypomnijmy. Od 5 grudnia br. weszły zmiany w przepisach prawo o ruchu drogowym, które zwalniają kierowców od obowiązku wożenia ze sobą prawa jazdy. Uprawnienia policjanci sprawdzą  w bazie danych.