Nowosolscy kryminalni wśród najlepszych w kraju

W szkole policji w Pile odbył się finał czwartego ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Drużyna lubuskich policjantów, reprezentowana przez kryminalnych z Nowej Soli, zdobyła III miejsce. Indywidualnie technik kryminalistyki i policjant operacyjno – rozpoznawczy zajęli III miejsce.

W dniach 5-7 czerwca w szkole Policji w Pile siedemnaście drużyn, reprezentujących garnizony z całej Polski, zmagało się w konkurencjach w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Funkcjonariusze rywalizowali w pięciu konkurencjach: sprawdzianie wiedzy zawodowej, wiedzy praktycznej, sprawdzianie dotyczącym wykonywania czynności na miejscu zdarzenia oraz umiejętności strzeleckich, jak również z udzielania pierwszej pomocy.

Finał czerwcowego konkursu poprzedziły eliminacje w komendach wojewódzkich Policji, w których uczestniczyli policjanci z komend powiatowych, miejskich oraz rejonowych. Do Piły przyjechały drużyny złożone z najlepszych funkcjonariuszy, reprezentujących wszystkie garnizony wojewódzkie. Garnizon lubuski reprezentowała drużyna policjantów z Nowej Soli, która zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich.

Polecane  Śmiertelny wypadek koło Kożuchowa. Zginęli młodzi ludzie w wieku 18 lat. Nissan roztrzaskał się o drzewo

W skład każdej drużyny wchodził policjant sprawujący nadzór nad służbą dochodzeniowo – śledczą, operacyjny, dochodzeniowiec i technik kryminalistyki. W pierwszym dniu zawodów policjanci musieli zmierzyć się z zadaniem praktycznym, polegającym na sprawdzeniu wiedzy zawodowej na miejscu zdarzenia – oględzinach i czynnościach procesowych oraz wykazać się umiejętnościami strzelania. Następnego dnia uczestnicy zawodów zmierzyli się z testem wiedzy, kazusem prawnym oraz pierwszą pomocą przedmedyczną.

W klasyfikacji ogólnej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zajęli III miejsce, co jest wielkim sukcesem dla nowosolskiej jednostki. Indywidualnie technik kryminalistyki, mł. asp. Mariusz Pawłowski oraz policjant operacyjno – rozpoznawczy zajęli III miejsce. – Takie zawody potwierdzają, że nasi policjanci są jednymi z najlepszych. To, co oceniano na zawodach to przecież ich codzienna praca – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Polecane  Tragiczna śmierć młodych ludzi. Zginęli 18-latek i 17-latka. Śledczy odtworzą wypadek

Z sukcesu swoich kolegów cieszą się lubuscy policjanci. – Profesjonalizm, który na co dzień prezentują nowosolscy kryminalni, potwierdzony został na arenie ogólnopolskiej. Gratulujemy – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.