Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Nowosolscy policjanci nie są obojętni. Dziś do pracy przyszli w różnych, kolorowych skarpetkach (ZDJĘCIA)

Nowosolscy policjanci z satysfakcją wsparli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz zachęcają wszystkich do pomagania i wspierania tych osób w pokonywaniu wszelkich barier.

We wtorek, 21 marca, obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nowosolscy policjanci solidaryzują się z osobami niepełnosprawnymi i chętnie udzielają im wsparcia. Mundurowi założyli kolorowe skarpetki, żeby życie tych osób było radosne i nie brakowało im powodów do radości.

W związku z obchodami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, nowosolscy policjanci z komendant nadkom. Izabelą Cul oraz komendantem mł. insp. Marcinem Bednarczykiem, wzięli udział w akcji charytatywnej „Dzień Kolorowej Skarpetki”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do udziału w tej szczytnej misji zaprosił funkcjonariuszy dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli. Data, 21 marca, nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

Policjanci wsparli osoby z zespołem Downa

– Celem obchodzonego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. W tym dniu także rozpoczyna się wiosna, co nawiązuje do narodzin ludzi niezwykłych. 

Symbolem tego dnia są również kolorowe skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania genotypowego i społecznego, z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa. Policjanci włączyli się w akcję, by pokazać tym osobom i ich bliskim akceptację, aprobatę oraz dać im czytelny znak naszego zainteresowania.

Nowosolscy policjanci z satysfakcją wsparli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz zachęcają wszystkich do pomagania i wspierania tych osób w pokonywaniu wszelkich barier. Niech w ich życiu zakwitnie kolorowa wiosna.

Toyota Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl