Samochody.pl - poscigi.pl

Zielona Góra kolorowo wsparła osoby z zespołem Downa (DUŻO ZDJĘĆ)

We wtorek, 21 marca, w hali CRS odbyła się akcja „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”. Zielonogórzanie z przedszkoli, szkół i organizacji pięknie wsparli osoby z zespołem Downa, które miały swoje święto. – Tym symbolicznym gestem dajemy wyraz wsparcia i chęci integracji z osobami z zespołem Downa – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

 – Nie oceniać tylko doceniać – mówi Grzegorz Hryniewicz, radny i prezes fundacji „Warto jest pomagać”. I taka właśnie atmosfera panowała w hali.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Rektor UZ Wojciech Strzyżewski z plastyki miał tróję, ale z kolorowaniem papierowych skarpet radzi sobie zawodowo. W kompozycjach i żonglowaniu kolorami konkuruje z prezydentem Zielonej Góry Januszem Kubickim.

Wszystkie skarpety trafiają na sznur. Dołączają do nich kolejne, wykonane przez przedszkolaków, uczniów, seniorów. Stworzą najdłuższy łańcuch w Zielonej Górze.

Kolorowe skarpety to symbol

Kolorowe skarpety to symbol niedopasowania społecznego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. – Tym symbolicznym gestem dajemy wyraz wsparcia i chęci integracji z osobami z zespołem Downa – podkreśla J. Kubicki.

W hali CRS nie brakuje osób z zespołem Downa. W końcu dziś właśnie ich święto! – Prowadzimy klasy integracyjne. Dzieci trzymają się razem od samego początku, mają świetne relacje – mówi Karolina Kajda, nauczyciel i wychowawca w zielonogórskiej SP nr 21.

Kolorowe skarpety można dostrzec nie tylko na sznurkach, ale i na stopach! Wioleta Haręźlak, dyrektor departamentu edukacji i spraw społecznych w urzędzie miasta postawiła na żółtą i różową. Tego duetu nie sposób przegapić. I o to chodzi! W końcu 21 marca mamy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby osób z zespołem Downa.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl