Toyota Zielona Góra

Piękna akcja nowosolskiej policji, aż ściska serce widząc zadowolonego Jasia (FILM)

Zadowolony Jasio wyjechał z komendy z kolejną porcją nakrętek. Cieszył się, że mógł wcielić się w rolę policjanta, siedząc na prawdziwym policyjnym motocyklu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Policjanci po raz kolejny nowosolscy policjanci zaangażowali się w pomoc dla chorego Jasia Piórkowskiego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyklingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 6-letniemu chłopcu w walce z chorobą. „Wkręć się i Ty! – przynieś nakrętki do komendy i pomóż Jasiowi cieszyć się kolorami wiosny.

Nowosolscy policjanci systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. Kolejny raz zorganizowali zbiórkę nakrętek dla Jasia. 6-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona  bardzo kosztowna. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu „Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”.

Piękna akcja nowosolskiej policji

W czwartek, 8 września, policjanci przekazali Jasiowi worki po brzegi wypełnione nakrętkami i tego samego dnia już rozpoczęli kolejną zbiórkę. – Tym razem zbieramy dla chłopca nakrętki i kasztany – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Zadowolony Jasio wyjechał z komendy z kolejną porcją nakrętek. Cieszył się, że mógł wcielić się w rolę policjanta, siedząc na prawdziwym policyjnym motocyklu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. – W podziękowaniu dostaliśmy kwiatki, mając pewnie cichą nadzieję, że niebawem sam też będzie mógł zachwycać się ich pięknym kolorem – mówi mł. asp. Sęczkowska.

Policjanci zbierają nakrętki i kasztany dla Jasia

Pamiętajmy, Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. – Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia – zaznacza mł. asp. Sęczkowska. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci i mieszkańcy powiatu nowosolskiego, którzy systematycznie przynosili do komendy nakrętki.

Policjanci nie przestają pomagać! W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt telefoniczny dzwoniąc pod numer 690 106 192.

Nakrętki i kasztany można przynieść do komendy w godzinach od 7 do 14,  od poniedziałku do piątku, a w innym terminie można pozostawić w recepcji komendy.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl