Nowosolska drogówka wystawiła 20 mandatów i zatrzymała 4 prawa jazdy

W miniony weekend policjanci z nowosolskiej drogówki zatrzymali cztery prawa jazdy. Rekordzista w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkości blisko o 70 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące i dostali mandaty.

W niedzielę, 26 lipca, w Nowej Soli o godzinie 12.30 patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę mercedesa. 32-letni nowosolanin przejeżdżał przez teren zabudowany z prędkością 117 km/h mogąc jechać najwyżej 50 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali mandatem. Na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach prowadzili kontrole prędkości oraz stan trzeźwości kierujących. – Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Dwudziestu kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. – W czterech przypadkach zły stan techniczny pojazdów był przyczyną zatrzymania dowodów rejestracyjnych – wylicza mł. asp. Dąbrowicz-Kozłowska. Dwie osoby odpowiedzą za prowadzenie po pijanemu.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta