Toyota Zielona Góra

Odcinali linie trakcyjne kolei koło Sulechowa i wtedy wpadli w ręce policji (FILM)

Odcinali linie trakcyjne kolei koło Sulechowa.

Kryminalni z komisariatu w Sulechowie pracują operacyjnie ustalili tożsamość i zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli linię napowietrzną trakcji kolejowej. Straty zostały wycenione na co najmniej 3,2 tys. zł. Złodziejom grożą kary po 5 lat więzienia.

W środę, 11 lutego, nocą policjanci kryminalni komisariatu w Sulechowie prowadzili działania operacyjne w sprawie kradzieży kabli trakcji kolejowej. Zatrzymali na gorącym uczynku, w lesie niedaleko miejscowości Kije, dwóch mężczyzn w wieku 41 lat i 42 lat.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Zostali zatrzymani w chwili gdy ładowali do bagażnika swojego samochodu kawałki kabli linii napowietrznej stanowiącej element trakcji kolejowej – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. W bagażniku mieli aż 127 elementów pociętych miedzianych kabli.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Sulechów. Obaj są znani policjantom i byli wcześniej notowani. 41-latek odbywał już kary więzienia za wcześniejsze kradzieże. Straty przez nich spowodowane zostały wycenione na co najmniej 3,2 tys. zł.

Materiał dowodowy zebrany w trakcie prowadzonego postępowania przez sulechowskich policjantów pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów usiłowania kradzieży. Grożą im kary po 5 lat więzienia.