Samochody.pl - poscigi.pl

Oferował przez internet sprzęt elektroniczny, bilety i nawet psy. Oszukał ludzi na 20 tys. zł

26-latek przez internet oszukiwał niemal dwa lata. Oferował do sprzedaży na portalu aukcyjnym i społecznościowym różnych rzeczy, między innymi sprzęt elektroniczny, ale również psy, czy bilety na imprezy sportowe. Nigdy jednak niczego nie miał. 26-latek odsiaduje już karę więzienia za część oszustw. Za kolejne grozi mu 8 lat więzienia.

policjantów z Komisariatu Policji w Drezdenku. Dzięki ich zaangażowaniu, żmudnego zbierania i analizowania dowodów oszust internetowy, który ma na koncie blisko czterdzieści przestępstw nie jest bezkarny.

Oszust oferował poprzez portal aukcyjny i społecznościowy szeroki wachlarz produktów. Był to między innymi sprzęt elektroniczny, a nawet psy oraz bilety na imprezy sportowe. Oczywiście nigdy niczego nie sprzedał, bo niczego nie miał.

Oszust zrobił około 20 tys. zł. Pokrzywdzonymi są osoby prywatne i jeden z portali aukcyjnych. Kryminalni długo pracowali nad sprawą oszustw. – To pozwoliło namierzyć i zatrzymać 26-latka, mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Oszust w tej chwili odsiaduję karę więzienia za część oszustw, których dopuścił się jeszcze w 2020 r. W trakcie odsiadywania wyroku policjanci z Drezdenka przedstawili mu kolejne zarzuty związane z oszustwami internetowymi. W sumie 26-latek usłyszał ich niemal czterdzieści. Grzi mu teraz nawet 8 lat za kratami.