Kąpielisko Ochla za 90 mln zł zamieni się w rekreacyjną perełkę (ZDJĘCIA)

– Za niecałe półtora roku mieszkańcy będą wypoczywać na piaszczystej i trawiastej plaży oraz kąpać się w czystej wodzie – mówił prezydent Janusz Kubicki  zaraz po podpisaniu umowy na przebudowę kąpieliska w Ochli. Inwestycję wykona oddział Diament z Exalo Drilling S.A.

– Nie widzimy żadnych przeszkód, by stworzyć w Ochli niepowtarzalną przestrzeń. Termin oddania inwestycji to 30 czerwca 2023. Jest jak najbardziej realny – powiedział Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Diament. – Ruszamy dokładnie w tym momencie. Do września potrwają prace projektowe, później wchodzimy na plac budowy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W końcu kąpielisko w Ochli to raj dla rodzin i wakacyjny kurort w mieście. – Od lat zastanawialiśmy się jak przywrócić świetność temu miejscu – mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. – Za niecałe półtora roku mieszkańcy będą wypoczywać na piaszczystej i trawiastej plaży oraz kąpać się w czystej wodzie, którą zapewnią stacje uzdatniania. Powstanie tu strefa wodnych atrakcji dla dzieci, strefa gastronomii, park linowy, boiska czy strefa chilloutu.

Kąpielisko z okolicznymi atrakcjami zmieści jednocześnie aż 1,5 tys. osób Będzie miejsce do paddle, czyli sporty z elementami tenisa i squasha.

– Inwestycja musi mieć rozmach. Mimo że jesteśmy otoczeni akwenami, w Zielonej Górze brakowało takiego kąpieliska – stwierdza Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem, jeden z inicjatorów pomysłu powstania kąpieliska.

Inwestycja jest warta 90 mln zł. Zostanie sfinansowana z unijnej oraz miejskiej kasy.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl