Okradali działki w Zielonej Górze. Wpadli z łupami (ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się i okradli altanki działkowe na ul. Podwójnej. Obaj usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich był wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.

Dyżurny  zielonogórskiej policji dostał zgłoszenie od osoby, która podczas prac porządkowych na swojej działce zauważyła dwóch nieznanych mężczyzn. Byli na działce i w altance należącej do sąsiada. Na miejsce udali się policjanci, którzy wylegitymowali obydwu mężczyzn. Byli to 40- i 44-latek, nie mający nigdzie stałego zameldowania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Po sprawdzeniu okazało się, że żaden z nich nie jest właścicielem którejkolwiek działki w tym rejonie, a ponadto nie potrafili wytłumaczyć co tutaj robią – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Przy mężczyznach policjanci znaleźli wieżę stereo, różne drobne przedmioty oraz alkohol i napoje. Mężczyźni przyznali policjantom, że te przedmioty ukradli wcześniej z innych altanek. Obaj zostali zatrzymani i przesłuchani. Usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 40-latek nie był wcześniej notowany, natomiast jego 44-letni kompan jest doskonale znany policjantom i był wcześniej wielokrotnie notowany za włamania, a także za kradzieże, oszustwa oraz posiadanie narkotyków.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia na działkach i sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw.

Reklama pościgi