Okradł sklep spożywczy. W jego domu policja znalazła uprawę konopi indyjskich

fot. Lubuska policja

Policjanci z Kożuchowa zatrzymali złodzieja, który włamał się do sklepu spożywczego. W domu 33-laka została znaleziona w dodatku uprawa konopi indyjskich.

We wtorek, 14 kwietnia, z samego rana dyżurny nowosolskiej komendy dostał informację o włamaniu do sklepu spożywczego w Kożuchowie. Policjanci po dotarciu na miejsce przystąpili do oględzin. – Równolegle ruszyły działania operacyjne, które po krótkim czasie doprowadziły do wytypowania i zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za włamanie – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Podczas przeszukania mieszkania 33-latka policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi indyjskich. Niektóre krzaki były już ścięte, a susz przygotowany do nielegalnego wprowadzenia na rynek. Z zatrzymanym mężczyzną przeprowadzono czynności procesowe. 33-latek usłyszał zarzuty związane z kradzieżą z włamaniem i posiadaniem oraz uprawą konopi indyjskich. Decyzją sadu 33-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.