Toyota Zielona Góra

Ora to piękny owczarek i nowy pies patrolowy w zielonogórskiej policji (ZDJĘCIA)

Ora ukończyła kurs w Sułkowicach i ze swoim przewodnikiem sierż. sztab. Łukaszem Berbeką.

Nowym członkiem zespołu przewodników psów służbowych jest Ora, dwuletni owczarek niemiecki wilczasty. Ora ukończyła kurs w Sułkowicach i ze swoim przewodnikiem sierż. sztab. Łukaszem Berbeką pełni służbę w zielonogórskiej komendzie.

Wielokrotnie informuje o tym, jak ważnymi partnerami w policyjnych działaniach są psy służbowe. Zielonogórska komenda miejska ma w swojej strukturze 7-mio osobowy zespół przewodników psów służbowych, w którym służy obecnie 10 psów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sześć z nich to psy patrolowo-tropiące, dwa wyszkolone są do wyszukiwania materiałów pirotechnicznych i dwa do wyszukiwania narkotyków. – Ora to dwuletni owczarek niemiecki wilczasty i jest najnowszym członkiem zespołu – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Sierż. sztab. Łukasz Berbeka wylosował Orę na początku szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Jej „służbowe” imię to Pajda, ale jak to często bywa przewodnik znajduje dla swojego psa nowe, bardziej pasujące imię. Ora ukończyła kurs z bardzo dobrymi wynikami i pełni teraz służbę w zielonogórskiej komendzie. Ale psy z zespołu naszej komendy jeżdżą również wykonywać swoje zadania w innych powiatach południowej części województwa.  

Przewodnik Ory sierż. sztab. Berbeka jest policjantem od 10 lat. Wcześniej służył w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, od 2021 r. jest przewodnikiem psa służbowego. Sierż. sztab. Berbeka lubi psy i zawsze miał psa w swoim domu. Ora również mieszka ze swoim przewodnikiem i lubi się z psem, którego policjant ma od kilku lat w swojej rodzinie.

Ora lubi się uczyć nowych rzeczy, w lot pojmuje polecenia i z radością wykonuje zadania. Życzymy jej i przewodnikowi wielu wspólnych lat służby z sukcesami w działaniach.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl