Oszukali zielonogórzankę metodą ,,na policjanta”. Zatrzymane dwie kobiety i mężczyzna (FILM, ZDJĘCIA)

Decyzją sądu jedna z zatrzymanych kobiet została tymczasowo aresztowana.

Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby, dwie kobiety i mężczyznę. W lipcu br. wyłudzili pieniądze od starszej kobiety metodą „na policjanta”. Decyzją sądu jedna z zatrzymanych kobiet została tymczasowo aresztowana.

Do wyłudzenia doszło 29 lipca. W tym dniu na komendę w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o oszustwie metodą „na policjanta”. – Podjęte działania doprowadziły kryminalnych do mieszkańców województwa dolnośląskiego – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

To dwie kobiety w wieku 37 i 40 lat oraz 34-letni mężczyzna. Wszyscy zostali zatrzymani w dwóch różnych miejscowościach na terenie Dolnego Śląska. Byli zaskoczeni zatrzymaniami przez policję. Wszyscy zostali przewiezieni do Zielonej Góry.

Zebrany materiał dowodowy pozwoliły na postawienia całej trójce zarzutów oszustwa. Grozi im teraz kara do nawet 8 lat więzienia. Śledczy sprawdzają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie również inne podobne przestępstwa. Decyzją sądu 37-letnia kobieta została aresztowana tymczasowo na trzy miesiące.

Od początku roku w Zielonej Górze oszuści działający metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” próbowali wyłudzić pieniądze od kilkudziesięciu starszych osób. Niestety zdarzyły się sytuacje, gdy seniorzy, zmanipulowani podstępem przez oszustów, przekazali im pieniądze. Tak było w ubiegłym tygodniu, kiedy to starszy zielonogórzanin wierząc, że pomaga wnuczkowi, przekazał oszustom 24 tys. zł. Policjanci zajmują się tą sprawą.