Toyota Zielona Góra

Pijana kobieta zatrzymana w Żarach prowadziła mając ponad trzy promile alkoholu

Miniony weekend przyniósł kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Tym razem rekordzistką okazała się kobieta zatrzymana w Żarach. 38-latka wydmuchał ponad 3 promile alkoholu.

Do zatrzymania nietrzeźwej kierującej doszło w nocy z piątku na sobotę. Policjanci podczas patrolowania Jasienia zauważyli jadące „wężykiem” tico. Tor jazdy upewnił policjantów, że osoba która kieruje pojazdem musi być nietrzeźwa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zatrzymana do kontroli drogowej kobieta była kompletnie pijana. Badanie alkomatem było czystą formalnością, bo już samo zachowanie kobiety i rozchodząca się woń alkoholu świadczyły o stanie nietrzeźwości 38-latki. Wynik ponad trzech promili alkoholu w organizmie mimo wszystko zaskoczył policjantów, tym bardziej, że dotyczył kobiety.

Już następnego dnia żarscy policjanci przekonali się, że przykładów bezmyślności kierowców jest więcej. W sobotni wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie o aucie, które wjechało do rowu na krajowej 18-stce. Na miejsce zdarzenia pojechał policjant ze strażnikiem granicznym. Okazało się, że zgłaszający miał rację podejrzewając, że kierowca passata jest pijany. 38-latek poddany badaniu na zawartość alkoholu miał w organizmie blisko 3 promile. Mieszkaniec woj. opolskiego trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości.

Eko pol - Poscigi.pl