Toyota Zielona Góra

Pijana matka opiekowała się dzieckiem. Miała prawie cztery promile

Pijana 26-letnia matka opiekowała się 6-letnim synem. Kobieta miała prawie cztery promile alkoholu. Dziecko trafiło do pogotowia rodzinnego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 29 października około godz. 11.30 w Strzelcach Krajeńskich. Policjanci zostali powiadomieni przez pracowników pomocy społecznej, że w Strzelcach Krajeńskich  26- letnia matka, prawdopodobnie pijana, opiekuje się 6-letnim chłopcem, który tego dnia nie poszedł do przedszkola.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Obecni na miejscu interwencji pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej kilkakrotnie prosili kobietę, żeby otworzyła drzwi. Kiedy już weszli do mieszkania młodej kobiety jej wygląd oraz zachowanie wzbudziło podejrzenia. Kobieta tłumaczyła, że ma za sobą kilka nieprzespanych nocy. Panie z OPS-u poprosiły o pomoc funkcjonariuszy policji. Badanie wykazało, że kobieta ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Z uwagi na stan 26-latki podjęto próby umieszczenia jej dziecka w rodzinie. Po sprawdzeniu wszystkich możliwości okazało się, że najbliższa rodzina nie chciała zaopiekować się chłopczykiem. 6-latek trafił do pogotowia rodzinnego.

O całej sytuacji niezwłocznie powiadomiono sąd rodzinny w Strzelcach Krajeńskich, który zdecyduje o dalszych losach rodziny.