Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Trwa akcja Znicz. Policja jest przy cmentarzu w Zielonej Górze

Zielonogórska drogówka przypomina kierowcom, że na stary parking cmentarza przy Wrocławskiej wjadą tylko inwalidzi, samochody dostawców dla punktów handlowych oraz taksówki.

– Zwracajmy uwagę na znaki drogowe i zmianę ruchu na odcinku ul. Wrocławskiej koło cmentarza – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Szef drogówki przypomina, że na stary parking koło cmentarza wjadą tylko samochody inwalidów, auta dostawcze i taksówki, dla których przygotowano cztery miejsca. – Kierowcy sami powodują korki podjeżdżając i dopytując o to czy mogą wjechać na parking pod cmentarzem – mówi podinsp. Tchorowski.

Na odcinku przy nekropolii obowiązuje również prędkość do 30 km na godzinę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci przez cały czas są przy cmentarzu. Drogówka reguluje ruchem rozładowując tworzące się korki. Mimo dużego natężenia ruchu w środę większych utrudnień na drodze nie było. – Pamiętajmy, żeby stosować się do sygnałów dawanych przez policjanta regulującego ruch. To ułatwi przejazd koło cmentarza – przypomina podinsp. Tchorowski.

Najlepiej gdyby miejscowi udali się na cmentarz bardzo często kursującymi autobusami.

1 listopada policja od samego rana będzie w okolicach cmentarza przy ul. Wrocławskiej. Drogówka zajmie się regulacją ruchu. Patrole mundurowe oraz cywilne będą chodziły po cmentarzu. To nie wszystko. Policjanci będą również na cmentarzach na terenie powiatu zielonogórskiego.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl