Pijana matka wiozła dziecko. Wydmuchała dwa promile alkoholu

Policjanci patrolujący gorzowskie ulice zauważyli kobietę za kierownicą fiata, która nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Funkcjonariusze zatrzymali ją do kontroli. Okazało się, że jechała pijana. Wydmuchała niemal dwa promile alkoholu. Na tylnej kanapie przewozi kilkuletnie dziecko.

Funkcjonariusze gorzowskiej drogówki we wtorek, 26 kwietnia, patrolowali miasto. Na ul. Narutowicza zauważyli, jak kierująca fiatem nie zatrzymała się przed przejściem, żeby przepuścić pieszego.

Na szczęście nie doszło do potrącenia, ale policjanci zatrzymali kobietę do kontroli. Kiedy tylko podeszli do auta nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującej. Kierująca była komplet pijana. Wydmuchała prawie dwa promile alkoholu. Co grosza, na tylnej kanapie fiata wiozła kilkuletnie dziecko. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę trzeźwemu opiekunowi. Pojazd został zabezpieczony na parkingu.

Po sprawdzeniu baz danych okazało się, że prawo jazdy 42-letniej kierującej zostało zatrzymane przez policjantów w styczniu br. właśnie za jazdę po pijanemu.

Kobieta na miejscu kontroli drogowej nie ułatwiała pracy mundurowych. Nie wykonywała poleceń i stawiała opór. Dlatego czekają ją kolejne kłopoty. Za jazdę po pijanemu w najbliższych dniach usłyszy zarzuty.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl