Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Pijany 15-letni włamywacz zatrzymany przez mieszkańców

15-letniego włamywacza zatrzymali dwaj mieszkańcy gminy Strzelce Krajeńskie, gdy ten usiłował włamać się do pomieszczeń gospodarczych. Chłopak trafił w ręce policji, po zatrzymaniu przewieziono go do policyjnej izby dziecka w Gorzowie.

Do zdarzenia doszło w czwartek 2 sierpnia kilka minut przed 23.00. Dyżurny komendy w Strzelcach Kraj. został poinformowany, że na terenie małej wsi pod Strzelcami Krajeńskimi dwaj mężczyźni w wieku 18 i 27-lat złapali 15-letniego złodzieja.

Mężczyźni przechodząc późnym wieczorem koło garaży usłyszeli hałasy, które ich zaniepokoiły. Po chwili zauważyli otwarte drzwi jednego z garaży. Zbliżając się do środka zobaczyli, że z pojazdu zaparkowanego wewnątrz „wystają” nogi. Mężczyźni natychmiast zatrzymali włamywacza i poinformowali policję.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po przybyciu na miejsce interwencji policjanci sprawdzili dokładnie inne pomieszczenia. Okazało się, że w kilku z nich były przecięte kłódki. Również zniszczone było zabezpieczenie na furtce wejściowej. Mundurowi znaleźli inne przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. Na miejsce zdarzenie przyjechał technik kryminalistyki wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali pokrzywdzonego.

Badanie wykazało, że 15-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wyjaśnienia i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. 15-latek został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego.

Sprawa znajdzie swój finał przed sądem dla nieletnich.