Pijany 23-latek uciekając policji uderzył volkswagenem w ogrodzenie

Pijany 23-letni kierowca volkswagena został zatrzymany po pościgu przez gubińskich policjantów. Młody nigdy nie miał prawa jazdy. Teraz za swoje wyczyny stanie przed sądem za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Gubinie dostali informację, że o pijanym kierowcy jadącym volkswagenem. Policjanci pojechali we wskazane miejsce. Przed jedną z miejscowości w pobliżu Gubina zauważyli samochód. Jego kierowca, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie chciał się zatrzymać tylko zaczął uciekać. W pewnym momencie kierowca zjechał  z drogi i po chwili uderzył w drewniane ogrodzenie jednej z posesji. Wtedy wysiadł  z auta i uciekał pieszo.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Był pijany. Wydmuchał dwa promile alkoholu. – W dodatku młody mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem – mówi mł. asp. Sylwia Betka z krośnieńskiej policji. Za prowadzenie po pijanemu i ucieczkę przed policją stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.